Školní výlet do Hrachova 19.6.2014

19. června jsme jeli do ekocentra v Hrachově. Rozdělili jsme se tam do dvou skupin. První šla nejdříve na prohlídku zvířat. V té jsem byla i já. Jako první jsme viděli holuby a další domácí ptáky. V další voliéře byla straka, která se vůbec nebála lidí a která vzala Vojtovi dvoukorunu, protože jí strkal do klece. Viděli jsme tam i orla královského, který po nás stále koukal. Byl tam i čáp černý, ke kterému jsem se přiblížila, a hned mě chtěl klovnout. Pak se naše skupiny vyměnily a další paní učitelka nám ukázala, jak se krmí malá ptáčátka. Viděli jsme i hady v teráriu. Na konci celého výletu jsme si mohli koupit suvenýry a zmrzlinu v obchůdku. Já jsem koupila mamce svíčku, ze které měla velikou radost.Výlet se mi moc líbil.

G. Sadílková - 5. ročník

19. června jsme jeli se školou na výlet do Hrachova. Když jsme tam dorazili, tak nás přivítali paní průvodkyně. Nasvačili jsme se a jedna paní učitelka nás provedla. Ukázala nám nejdříve ryby. Byl tam sumec a další krásné druhy ryb. Pak jsme si šli prohlédnout dravce, ptáky a savce. Byli tam puštíci, káňata, kachny, husy, srnka, liška, kuna, čápi, volavky a orel královský. Spoustu zvířátek nám nemohli ukázat, protože by si zvykla na lidi a nechtěla by se vrátit do přírody.Na konec prohlídka jsme šli do jedné místnosti s rybami, sedli si do kroužku a povídali si o zvířátkách. Soutěžili jsme tam také. Vytvořili jsme dvě družstva. Jedno vedla Denka a druhé Dominik. Já byla s Dominikem a podařilo se nám dvakrát vyhrát. Denčino družstvo vyhrálo jednou. Na konec našeho sezení nám paní instruktorka ukázala dva malé zajíčky. Byli rozkošní. Celý výlet byl moc pěkný!

A. Stejskalová - 4. ročník