Škola v přírodě – Skryje u Rakovníka 7.-14.6.2013

1. den
Dnes jsme jeli na školu v přírodě, jmenuje se to tam Skryje u Rakovníka. Vypadalo to tam jak v nějaké prastaré budově, ale uvnitř to vypadalo krásně. Já a kamarád Tomáš jsme byli u školáčků, bylo to tam dobré a měli jsme perfektní pokoj.
Po obědě jsme šli na vycházku, povídali si o dinosaurech a jiných vyhynulých tvorech. Pustili jsme si také o tom video.

Jan Němeček 3. ročník

2. den
Dnešní den začal tím, že jsme se učili. Po vynikajícím obědě jsme měli polední klid. Po poledním klidu jsme šli do údolí podívat se na řeku Berounku. Viděli jsme, co všechno zničily povodně. Když jsme přišli na chatu, byla první soutěž v družstvech a to „Markeťáci“. Různě jsme se česali, vyhrál ten, kdo měl nejujetější účes. S družstvem jsem byla druhá a v jednotlivcích na druhém místě. Večer k nám přišla pračlověčice, povídala nám, jak to v pravěku chodí a my zase jí. Pak byla druhá soutěž, napsat rozdíly mezi pravěkem a naší dobou. Moc se mi dnešek líbil!

Renata Konderlová 4. ročník

Dnes byl vynikající oběd. Po obědě jsme šli na vycházku na Berounku, byla rozvodněná. Když jsme se vrátili, byla první soutěž, pak byla večeře, která mi tolik nechutnala. Po večeři přišla pračlověčice, která sebrala paní učitelce Duchoňové hodinky.

Martina Vršťalová 4. ročník

Šli jsme k Berounce, moc se mi líbila. Večer přišla pračlověčice, byla trochu hloupá, ale moc hezká. Večer byla bouřka.

Amálie Stejskalová 3. ročník

3. den
Dnes byla bouřka, šli jsme jen do krámku a hned na chatu. Odpoledne jsme byli v herně a pak jsme se převlékali za pravěké lidi. Po vyhodnocení jsme se dívali na film o dinosaurech. Večer bylo sprchování a čištění zubů.

Jan Hrubý 2. ročník

4. den
Byl to pěkný den, až na to, že jsme se museli učit. Pak přišla ta lepší část – oběd. Odpoledne jsme šli na menší výlet, byl menší, protože pršelo. Dělali jsme úkoly ze zdravovědy.

Jan Sladovník 4. ročník

5. den
Dnes jsme šli do muzea věnovanému Joachymu Barrandovi, který tu objevil trilobity. Viděli jsme tam různé otisky. J. Barrand napsal hodně knih. Také jsme tam viděli starou kuchyni, jak kdysi vypadala. Dále tam byl model hradu Týřova. Nakonec jsme se podívali do vězení, tam jsme si mohli rozbít kámen. Někdo měl to štěstí, že našel trilobita. Koupila jsem si náramek, který jsem si přála a k tomu řetízek. Večer jsme si odlili každý svého trilobita. Po večeři jsme si pustili pohádku.

Amálie Stejskalová 3. ročník

6. den
Dnes jsme po odpoledním klidu šli na velkou túru. Viděli jsme Berounku. Když jsme se vraceli, našla Nikča trilobita. Zastavili jsme a všichni chvilku hledali trilobity. Někdo měl štěstí, někdo ne, ale to nevadí. Po večeři bylo maškarní. Byli tam víly, andílci, čarodějnice, pračlověčice, šílená návrhářka, tygřík a další.

Tereza Šafářová 3. ročník

7. den
Dnes mám narozeniny. Od pana učitele a paní učitelky jsem dostala náramky a kačenku. Kuchařky mi upekly dort. Šli jsme k řece Berounce. Večer bylo vyhodnocení pobytu a družstev.

Sofie Lakomá 3. ročník

8. den
8. den na škole v přírodě jsme jeli domů. Cestou jsme se podívali na hrad Točník. Měli jsme průvodkyni, která nám říkala o tom, jak se na hradě žilo dříve. Na hradě byly dvě kozy, jeden kozel, ten byl malý a jedna koza. Když jsme přijeli, vítali nás rodiče. Toto byla moje poslední škola v přírodě. Líbilo se mi tu.

Alžběta Klozarová 5. ročník