Škola v přírodě 30.5.-3.6.2011

Pondělí
Ráno jsem vstala a nasnídala jsem se. Taťka mi odvezl ke škole tašku a já šla s mamkou s kočárkem. Po příjezdu na Šumavu jsme se šli ubytovat a potom na oběd. Po poledním klidu, jsme šli k Hauswaldské kapli, byl tam zázračný pramen, který tekl do nádoby ve tvaru hrstí. Výlet byl zajímavý. Potom jsme šli na večeři, měli jsme palačinky, byly dobré. Po večeři jsme si zazpívali různé písně s doprovodem kytary.

Eva Brychtová 4. ročník

Úterý
V úterý odpoledne jsme měli naplánovanou túru, ale protože pršelo, měli jsme se převléknout do pyžam. Mysleli jsme, že půjdeme spát, ale paní učitelky nám řekli, že bude pyžamový bál. Na pyžamovém bále jsme si ještě zazpívali. Ten den se mi moc líbil.

Denisa Šimůnková 4. ročník

Večer jsme si vyprávěli s Honzou strašidelné příběhy, líbilo se mi to. Ráno jsme se šli najíst, měli jsme chleba s pomazánkou. Nemohli jsme jít na túru, protože pršelo, ale místo toho jsme šli na pyžamovou párty. Já jsem se rozcuchal a na sebe jsem si vzal slipy přes pyžamo, pak jsem si je dal na hlavu, ale paní učitelka mi to zakázala.

Vojta Kratochvíl 2. ročník

Středa 1. června
Dnes máme my děti svátek, a proto nám paní učitelky udělali olympiádu. Například hod na terč, navigace a mnoho dalších. Moc mě to bavilo. Potom jsme šli na oběd. Jenže zas začalo pršet, tak jsme se učili. Na angličtině jsme secvičili pohádku a malé červené Karkulce. Po večeři jsme jí předvedli, moc se nám povedla. Málem bych zapomněla na to, že jsme s paní učitelkou Vostrovskou hráli na kytaru. No a pak se šlo spát. Den se mi moc líbil i přes ten déšť.

Marie Vestenická 4. ročník

Čtvrtek
Ve čtvrtek, jelikož už nepršelo, šli jsme na 15km dlouhou túru. Šli jsme kolem řeky Vydry k Turnerově chatě, až na Čeňkovu pilu. Byla to dlouhá trasa. Potom jsme spěchali na oběd. Na odpoledním klidu jsme dodělávali obrázky. Když skončil polední klid, spěchali jsme do informačního střediska, kde jsme si udělali vlastní turistickou známku a kdo chtěl, mohl si něco koupit. Večer jsme měli karneval. Já jsem byla babka a dědek byla kamarádka Terka. Nakonec jsme balili. Byl to hezký den.

Věra Konderlová 5. ročník

Pátek
V pátek jsme odjížděli. Na cestě jsme se zastavili v Sušici a na Rábí. V Sušici se mi nejvíce líbil betlém. Také jsem si koupila sadu sirek. Na Rábí jsme šli na věž. Domů jsme přijeli v půl třetí. Škola v přírodě se mi moc líbila.

Tereza Sladovníková 5. ročník

V pátek jsme byli v Sušici v muzeu sirek. Nejdříve nám ukazoval pan průvodce betlém, který se hýbal. Potom jsme šli do vedlejší místnosti, tam byly vázy. Nahoře byly knihy. Na zahradě byla díla dětí z 1.,2.,4. a 5.tříd.Pak jsme jeli na Rábí, tam jsme prošli celý hrad. Paní průvodkyně nám vysvětlila, proč jsou dole malá okna a nahoře velká. Protože když přijde nepřítel, aby se netrefil. Pak jsme šli ke studni, která byla 60metrů hluboká. Nakonec jsme šli na největší věž, měla 25 metrů a 88 schodů.

Lukáš Průcha 2. ročník