Obecní masopust 27.2.2010

Dne 27. února se konal před hospodou masopust. Měli jsme se sejít v 9hodin 45minut. Stáli jsme na rohu a klepali se zimou, při tom nám hrála kapela. Když kapela dohrála, tak na pódium vystoupili školáčci. Po školce jsme šli my školáci. Byla nám zima, ale při tanečkách jsme se zahřáli. Po vystoupení se konalo vyhlášení nejlepší masky. Vyhrála naše paní učitelka Duchoňová. Pak byl průvod obcí. Myslím, že se to všem líbilo.

Tereza Sladovníková 4. ročník

V sobotu 27.2. se konal v Tochovicích masopust. První vystoupení předvedly děti ze školky a potom my žáci ze školy. Já říkala závěrečnou báseň. Vystoupení se všem líbilo.
Mohli jsme si koupit různé dobroty z obecního pašíka, korále nebo rodiče víno. Pak se šel průvod obcí. Prošli jsme celé Tochovice. Tři veteráni fotili lidí, které jsme cestou potkali a dávali jim vtipné fotografie.
Od 14 hodin byl ještě maškarní bál.

Michaela Uherková 3. ročník