Karneval 26.2.2010

Dne 26.2. jsme já a můj bratr Vojta šli do školy. Vlastně to nebyl Vojta, ani já jsem nebyla já. Vojta byl měšťan z Troubelíkova a já byla duch z hlubin pekelných. Když jsme tam přišli, chvilku jsme čekali a přišel klaun, vlastně klaunice, měla dvě kapsy, ve kterých nosila svoje kamarády, tedy šátky, ze kterých si kamarády udělala, a každý jí měl něco připomenout. První jí připomněl, aby nás pozdravila, ale to už udělala. Druhý jí připomněl, aby nás rozdělila do družstev. Já byla s mým bratrem Vojtou, Luckou Žáčkovou, Marií Barcuchovou a Tomášem Buzickým. Tři družstva šla k paní učitelce Léblové, tam nám chvíli povídala o masopustu a pak jsme z toho psali test. U paní učitelky Zikmundové jsme kreslili. Po nacvičování se vyhodnocovalo. Moc se mi to líbilo.

Marie Vestenická 3. ročník

Jako každý rok máme ve škole opět karneval. Všichni měli velmi pěkné masky, i paní učitelka byla převlečená za klauna a moc jí to slušelo. Družstva byla také a podle mě se vydařila. V horní třídě jsme si povídali o masopustu a pak odpovídali na otázky. Museli jsme poslouchat, co paní učitelka říkala, aby nám to dobře dopadlo. Ve třídě prvňáci jsme vymalovávali obrázky masek. Nakonec bylo vyhodnocení, všichni se na to těšili. Já jsem vyhrála s mým družstvem čtvrté místo. Nezapomnělo se ani na tancovačku. Celý den se mi moc líbil.

Lucie Maříková 5. ročník